moda

Yüze Uygun Şapka Nasıl Seçilir?

Bir şapka seçerken yüz yapınız ve genel şekliniz dikkate alınması gereken önemli faktörlerdir. Küçük bir yüzünüz varsa, daha küçük bir şapka seçmelisiniz. Tersine, geniş bir yüzünüz varsa, daha büyük bir şapka seçmelisiniz. Kısacası şapka seçiminde her şey oranla ilgilidir.

Bedeniniz veya özellikleriniz ne olursa olsun, bir şapka omuzlarınızın genişliğinden daha geniş olmamalıdır.

İşte birkaç ipucu

Minyon

Düşük profilli taçlı ve küçük kenarlı şapkaları seçin. Sizi alt edebilecek büyük şapkalardan kaçının. Birçok cloche tarzı şapka , özellikle minyon bir çerçevede gurur duyuyor.

Uzun boylu

Geniş ağızlı ve kısa taçlı şapkalar idealdir. Dar ve daha köşeli şapkalardan uzak durun.

Tamamlanmış

Geniş ve tam kenarlı şapkalar şeklinizi dengelemenize yardımcı olabilir.

Keskin Açılı Özellikler

Yüzünüzün keskin açıları varsa asimetrik çizgilere sahip şapkaları tercih etmelisiniz. Yüzünüzü yumuşatmaya yardımcı olacak kıvrımları, kıvrımları olan şapkaları arayın.

Şapkayı ayarlamak

İlk denediğinizde şapka iyi durmuyorsa, başınıza nasıl yerleştirileceğini ayarlamanız gerekebilir. Yüzünüz simetrik değilse, muhtemelen şapka bir açıdan daha iyi görünecektir. Şapkayı hafifçe sağa veya sola eğmeyi deneyin. Her yönden açı verin ve her açıdan görüntüleyin. En uygun görünümü bulana kadar denemeler yapın.

Gözlükle Şapka Kullanımı

Gözlüğünüz varsa, daha güzel bir görünüm için şapkanızın ağzını yukarı doğru çevirmeyi deneyin.

Saç

İyi görünüm için saçınızı kulağınızın arkasına sıkıştırmayı veya saçınızı yukarı kaldırmayı deneyin, böylece özellikleriniz tamamen sergilenebilir.

Küpeler

Renklendirmek için farklı küpelerle denemeler yapın. Saç dökülmesi yaşayan kadınlar için, büyük küpeler görünümünüzü dengelemeye ve dikkati tekrar yüzünüze odaklamaya yardımcı olabilir.

Şapka Gömlekleri

Saç dökülmesinden dolayı şapkaları sorunlu bulursanız, saç derinizle şapka arasına bir koruma katmanı eklemek için şapkanın altına şapka astarı takmayı deneyin. Şapka astarları ayrıca şapkanızı daha seyrek yıkamanıza izin verir.

Bir önceki yazımız olan Zayıf gösteren etek modelleri başlıklı makalemizde etek modelleri ve zayıf gösteren etek modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen