Faydalı Bilgiler

Yüzmenin Kadınlara Faydaları Nelerdir?

Yoğun iş ve aile programları ile kadınların gevşemek ve rahatlamak için daha fazla yola ihtiyacı var. Yüzme, yağsız kaslar oluşturan ve kadınların sağlıklı bir kiloyu korumasına yardımcı olan etkili bir aktivitedir.  Yüzme, kadının değer ve başarı duygularını artırarak, zihnini endişelerden uzaklaştırarak ve daha fazla sosyal etkileşim için bir araç sunarak hayatın stresleriyle başa çıkmalarına da yardımcı olacaktır. Yüzme aynı şekilde depresyonun gelişimiyle mücadele edebilir ve depresyonla ilgili semptomları azaltabilir

Egzersiz Olarak Yüzme

Yüzme, esnekliği artırmaya yardımcı olurken bacaklar, kollar, sırt, omuzlar ve karın kasları dahil olmak üzere büyük kas gruplarının çoğunu çalıştırır. Esneklik, yaralanmayı önlemeye yardımcı olabilir. Yüzme ayrıca, yaralanmayı önlemeye yardımcı olan ve kardiyovasküler hastalıklarla mücadeleye yardımcı olan kardiyovasküler sağlığı oluşturan esnekliği artırır. Düzenli bir rutinin parçası olarak, kadınlar kolların arkaları ve göbek gibi sorunlu bölgeleri başarıyla tonlayabilirler.

Sağlıklı Kiloyu Koruyun

Sağlıklı bir kilonun korunmasına yardımcı olmak için haftada 150 dakika, yüzme gibi hafif ila orta derecede aktivite önerilmektedir. Yüzmede serbest stil en yaygın stildir ve en verimli imkanı sunar.

Depresyon

Kadınların depresyon ve buna bağlı anksiyete ve uyku kaybı gibi semptomlardan muzdarip olma olasılığı erkeklerden iki kat daha fazladır. Yüzme, kendinizi iyi hissettiren ve depresyondan korunmanıza yardımcı olan endorfinleri ve nörotransmitterleri serbest bırakır. Egzersiz ayrıca bağışıklık sistemi kimyasallarını azaltabilir ve sakinleştirici bir etkiye sahip olabilecek vücut ısısını artırmaya yardımcı olabilir. Yüzme, fitness seviyenize ve tercihinize göre uyarlanması kolay olduğu için uygun bir egzersizdir. Yüzme aynı zamanda dikkatinizi dağıtmanızı sağlayan, dikkatinizin dağılmadığı sessiz bir ortam sağlar.

Meditasyon ve Stres

Kadınlar stresle ilgili daha fazla fiziksel ve duygusal semptoma sahiptir. Yüzme, daha sakin ve huzurlu hissettirebilecek tefekkür fırsatları sunan bir meditasyon şekli olabilir. Yüzerken zihninizin rahatlamasına izin verin. Tutarlı, yavaş bir tempoda yüzün. Nefes ve yüzme ritminize odaklanın.

Bir önceki yazımız olan Kepek Sorunu Nasıl Çözülür? başlıklı makalemizde Kepek Sorunu Nasıl Çözülür? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen