Saç Bakımı

Zayıf ve İncelen Saçlar için Bakım Önerileri

Zayıf ve İncelen Saçlar için Bakım Önerileri

Biz kadınlar olarak saçlarımıza ve saç sağlığımıza fazlasıyla özen gösteririz, ancak bazen işler istendiği gibi gitmeyebilir. Zamanla incelen saç telleri hem saçlarımızın sağlığı açısından, hemde model sıkıntısı yaşatacağından dolayı fazlasıyla önemli bir sorun olabilir. Peki ama sağlıksız ve incelen saçlara nasıl bakım yapılması gerekir ? Kabus haline gelen sağlıksız saçlar için birbirinden etkili saç bakım önerilerini yazımızda bulabileceksiniz.

Güçlü Etkili Saç Bakım Önerileri 

Beslenme alışkanlığınızın saç sağlığınızı etkilediğini biliyor muydunuz? Evet, yedikleriniz sağlığınızı etkilediği gibi saçlarınızı da fazlasıyla etkiliyor. Sağlıksız beslenmeniz halinde, saçlarınız için uygulayacağınız hiç bir saç bakım uygulaması eski saç sağlığınıza kavuşmanıza yardımcı olmayabilir.

Bol Bol Protein ! 

Sağlıklı beslenmek hem sağlığınıza hemde saçlarınıza çok iyi gelecektir. Bunun için mutlaka balık, yağsız et ve yeşil sebze ağırlıklı beslenmelisiniz. Ayrıca protein ve B12 içeren besinler saçlarınızın sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Her Maske Saçınıza İyi Gelmez 

Bildiğiniz gibi bir çok kişi farklı farklı saç maskelerinden ve bakım kürlerinden bahsediyor ve kullanıyor. Ancak her saç maskesi sizin saçınıza iyi gelecek anlamına gelmez. Öncelikle saç tipinize göre uygun bakım yöntemleri ve saç bakım ürünleri tercih etmelisiniz. Her karışımı saçınızda denemek saçlarınızı olumsuz etkileyebilir.

Saç Düzleştirici Kullanmayın 

Saçların zayıflamasına ve kırılmasına yol açan en büyük etkenlerden biridir saç maşaları ve saç düzleştiriciler. Mümkün olduğu kadar bu bu cihazları kullanmayın.

Saçlarınızı Her Gün Yıkmayın !

Saçlarınızı her gün yıkamak daha sağlıklı ve kusursuz saçlara kavuşacağınız anlamına gelmiyor. Hatta uzmanlara göre her gün yıkanan saçlar daha çabuk sönüyor ve cansızlaşıyor. Bu sebeple saçlarınızı haftada 2 veya 3 kez yıkamanız daha sağlıklı olacaktır. Unutmamanız gereken bir şey daha saçlarınızı kesinlikle sıcak sudan uzak tutun. Mümkün olduğunca ılık su ile yıkamaya çalışmalısınız.

Masaj Yapmayı İhmal Etmeyin

Daha sağlıklı saçlar için mutlaka saçlarınıza düzenli olarak masaj yapın, hatta bunu her fırsatta yapın. Saçlara masaj yapmak hem saçınız için hemde sağlığınız için oldukça önemlidir. Yaptığınız masaj sayesinde kan akışınızı hızlandırarak saç derilerinizin nefes almasını sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bu Kış Saçınızı Nemli Tutacak 3 Saç Maskesi başlıklı makalemizde en iyi saç maskeşeri, kış saç maskesi ve Loreal saç maskesi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen