cilt bakımıGüzellik

Yüzde Yağlı T Bölgesi Nasıl Sakinleştirilir

Yüzde Yağlı T Bölgesi Nasıl Sakinleştirilir

Yüzünüzde aşırı yağ üretimi varsa, göz kamaştırıcı bir makyajın etkisini tümüyle bozar. Maalesef yanak bölgesi ve alnınızı alan T bölgesi, yüzünüzdeki en gözle görülür kısımdır ve ilk bakışta dikkati çeker. Bu bölgeler yağlı ise, görünüşünüz biraz  kötü olur. Fakat bu problemi kabüllenmenize gerek yok, çünkü T-bölgelerindeki fazla yağı azaltmanın birçok yolu var! Olağanüstü sonuçlar vaat eden ama sık sık sizi hayal kırıklığına uğratan hazır ürünlerin yanı sıra yağlı T bölgesini sakinleştirmenin bazı temel, kolay ve etkili güzellik adımları da vardır. Öncelikle, yağ içeren makyaj ürünlerinden uzak durmaya çalışın, aynı zamanda çok yağlı yiyecekler yemekten kaçının, sigarayı bırakın.

Yüzde Yağlı T Bölgesi Nasıl Sakinleştirilir

Güne İyi Bir Yüz Temizleyici İle Başlayın

Yüzünüzü temizlemek, cilt bakım rutininin en önemli adımıdır , bu yüzden güzel bir yüze sahip olmak istiyorsanız, iyi bir temizleyici aldığınızdan emin olun. Yağlı ciltler için günde iki kez bir temizleyici kullanmak, T bölgenizdeki yağ miktarını önemli ölçüde azaltacaktır. Jel bazlı bir temizleyici kullanın ve alkol bazlı ürünlerden kaçının.

Cildinizi Nemlendirmeye Devam Edin

Nemlendirici de yağlı ciltler ile iyi uyum sağlar. Ayrıca, yüzünüzü günde iki kezden fazla nemlendirmek hayati derecede önemlidir. Yağsız ve su bazlı bir nemlendirici seçmek için dikkatli olun. Bu adım sadece yüzünüzde aşırı yağdan kurtulmanıza yardımcı olmayacak, aynı zamanda erken yaşlanma belirtilerini de azaltacaktır.

Yağlı Ciltler için Yüz Maskeleri

Yağlı ciltler için mükemmel işe yarayan  yüz maskeleri vardır. Onları satın alınabilir ya da sadece evde yapılabilir. İkincisi daha güvenilir ve etkili olacaktır. Ev yapımı doğal yüz maskeleri gözenekleri açar ve siyah noktaları temizler.

Daha Fazla : Göz altı kırışıklıklarını yok eden yaş maya maskesi

Blot Kağıtları veya Toz Kullanın

Yağlı cildi olan kadınlar için makyajı çok uzun süren ve gün boyu iyi bir görünüme kavuşturmak gerçekten çok zor . Bunun için yağlı ciltler için kâğıtlar veya tozlar ile fazla yağı kurutun. Onları kullanarak yüzünüzdeki yağı azaltabilecek ve kötü makyaj görünümünden kurtulabileceksiniz.

Mat Makyajı Dene

Mat makyaj sadece büyük bir eğilim değil, aynı zamanda yağlı yüzler için iyi bir dosttur, çünkü yağ üretimini azaltır ya da en azından makyajınızı yaptığınız zaman yağları görünmez yapar. Mat toz ve fondöten görünümü cildinizi yağsız bırakacaktır. Mat makyaj tekniklerini deneyin ve sonucu kesinlikle seveceksiniz!

Her zaman bir Premier için tercih

Astar, makyajın daha uzun süre dayanmasını sağlayan özel formülü ile bilinir. Temel uygulamadan önce kullanılmalıdır. Cildinizi gözeneklerin altındaki temel artıkları korur. Güzellik setinize iyi bir premier veya astar jel ekleyin!

Bunlar, günlük cilt bakımı rutininizin bir parçası oldukları için, bu adımların takibi kolaydır. Bazı önemli özellikleri hesaba katarak, T bölgenizi aşırı yağ üretiminden kolayca koruyabilirsiniz!

Bir önceki yazımız olan Dudakların çatlaması nasıl önlenir başlıklı makalemizde çatlak dudaklar, dudak bakımı ve kuru cilt hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen