saç kesimleri

50 yaş üstü kadınlar için kısa saç kesimleri

Kısa saç kesimi yaşlandıkça daha kullanışlı oluyor. Zamana ayak uydurmak istediğimizden 50 yaş üstüne geldiğimizde giyim ve saç stillerimiz için en uygun olanları aramaya başlıyoruz. Ayrıca yıllarca aynı yorgun, modası geçmiş saç stiline sahip olmak istemiyoruz. Yaşlandıkça, şık ve çekici olmayı bırakmamız gerektiği anlamına gelmez. Daha kısa saç stillerinin bizi daha genç göstermesini sağlayabiliriz. Ancak, dürüst olmak gerekirse, bu tür saç kesimleri düşük bakım gerektirebilir ve daha uygun olabilir.

50 yaşından büyükseniz işte size kısa saç kesimi için harika fikirler. Unutmayın, yüz şekliniz için en uygun stili seçin. Ve bazen sert bir değişim için gitmek eğlenceli olabilir!

50 yaş üstü kadınlar için kısa saç kesimleri 2019 20
50 yaş üstü kadınlar için kısa saç kesimleri 2019 20

50 yaşın üzerindeki kadınlar  kısa saç kesimlerinden sıkılmaya mahkum olduklarını düşünebilirler; ancak, bakımı kolay ve oldukça modern olan birçok kısa saç modeli vardır. İşte 50 yaş üstü kadınlar için daha kısa bir saç modeli düşünenlere birkaç ipucu:

Daha genç görünmenize yardımcı olabileceğinden kahküller kabul edilebilir. Tarzlarını korumak çok kalın değil. Ayrıca, alnınızı tamamen örtmemeleri için bir kenara gelmelerini sağlayın.
Eğer sofistike ve zarif görünmek istiyorsanız, buklelerinizi fırçalayıp yüzünüzü açmalısınız.

50 yaş üstü kadınlar için kısa saç modelleri 2019 2020
50 yaş üstü kadınlar için kısa saç modelleri 2019 2020

Yıllarca daha genç görünmenize yardımcı olmak için,  gümüş saçları sallayabilen kadınlardan biri değilseniz, saçınız için daha hafif tonlar düşünün, sarı veya kahverengi tonlara tutun.
Yeni bir saç kesimi yaptırmayı düşündüğünüzde saç dokunuzu ve yüzünüzün şeklini aklınızda bulundurun, neyse ki, yuvarlak yüz , kare yüz, üçgen yüz ve oval yüz için uygun bol miktarda kısa saç kesimi vardır .
İnce telli saçlar katlar halinde kesildiğinde daha iyi gür görünür.
Kalın telli ve kıvrımlı saçlar, uzun stillerle daha iyi görünür.

Uzun Kahüller ile Sarı Saç Modelleri

Kısa saç kesimin önüne altın bir sarı renk eklemek teninize sıcaklık katacaktır. Ayrıca gözlerinizi daha parlak hale getirir ve saçınıza genç bir parıltı verir.

Sofistike ve Gümüş Saç Rengi

Kısa saçlar aynı anda hem şık hem de havalı göründüğü için gümüş bir tonla çarpıcı görünüyor. Biraz derinlik katmak istiyorsanız, köklerde koyu renk  karıştırın (derin bir kömür tonu öneririz).

50 yaş üstü kadınlar için kısa saç kesimleri 2019
50 yaş üstü kadınlar için kısa saç kesimleri 2019

Kısa kesilmiş stillere dolgunluk eklemek için kıvırcık saç yapımı kısa vadeli bir düzeltme için mükemmel olsa da, yumuşak silindirler aynı görünümü elde etmek için harika bir yoldur. Vaktiniz varsa, yatmadan önce saçınızı döndürün ve daha dolgun saçlarla uyanın.

50 yaş üstü kadınlar için kısa saç kesimleri
50 yaş üstü kadınlar için kısa saç kesimleri

Yuvarlak Yüz İçin Kısa Trendy Saç Modelleri

Son moda,  kısa saç modelleri, basit ama taze bir görünüm isteyen daha olgun kadınlar için mükemmeldir. Bu tarz sadece büyüleyici değil, aynı zamanda birkaç saniyede sıradan stile geçebilir.

50 yaş üstü kadınlar için trend kısa saç kesimleri
50 yaş üstü kadınlar için trend kısa saç kesimleri

Kısa, Kıvırcık Saç Modeli

Hacim ve Parlak Noktalarla Kısa Kıvırcık Saç Modeli

50 yaş üstü  kadınlar olarak, yalnızca kolayca yönetilebilecek bir stil istemiyoruz, aynı zamanda her durum için de kullanılabilir olmalı. Kırpılmış kesimler, stillendirmeye çok fazla zaman harcamaksızın doğal hacmi artırabilir.

50 yaş üstü kadınlar için kısa kıvırcık saç modelleri
50 yaş üstü kadınlar için kısa kıvırcık saç modelleri

Klasik Pixie Saç Kesimi

Geleneksel peri kesimi eğlenceli ve bakımı kolaydır. Saçınızı seçtiğiniz şekilde boyayabilir ve yıl boyunca hem cesur hem de güven içinde bu görünümü sallayabilirsiniz

50 yaş üstü kadınlar için kısa saç kesimi
50 yaş üstü kadınlar için kısa saç kesimi

Ateşli kırmızımsı bir renk tonu sizi cesur ve canlı gösterebilir. Bu kısa saç kesimi size genç bir görünüm vermek için yüz şeklinize göre kesilebilir.

Kabarık Bob Yuvarlak Yüz için Saç Modelleri

Ustalıkla katlı bir kesim yüzünüze harika bir şekil verebilir. Düz saçlı olanlar için, uçları açmak için büyük bir  maşa kullanarak fazladan gövde ekleyebilirsiniz.

50 yaş üstü kadınlar için kısa bob saç kesimleri 2019
50 yaş üstü kadınlar için kısa bob saç kesimleri 2019

Kahkül ile omuz uzunluğu bob

Bu uzun bob, her zaman zarif ve basittir. Herhangi bir kadının, özellikle de 50 yaşından büyük olanların kendilerini daha güvende hissetmesini sağlar. Saçınızı istediğiniz gibi düzleştirmek veya kıvırmak için tercih edebileceğiniz gibi, stilize etmek son derece kadınsıdır ve çok kolaydır.

50 yaş üstü kadınlar için kısa saç kesimleri 2020
50 yaş üstü kadınlar için kısa saç kesimleri 2020

Bir önceki yazımız olan Kabaran Saçlar için Saç Kesimleri 2020 başlıklı makalemizde bayan saç kesimleri, kabaran saçlara uygun ve kabarık saçlar için saç kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen